KONST / Litografier / Färglitografi 14098468
nr 1409 8468
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Stilleben. Signerad, numrerad 19/375. Motivet: 46x55, yttermått inklusive ram: 70x78 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:34:46
450 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
450 kr (Budbetjänt)